vineri, 27 ianuarie 2017

Asistenta medicala - domeniu stomatologic

Ellux Dental este o clinica specializata in stomatologie generala, urgente stomatologice , estetica dentara !

Candidatul ideal:

-          Studii de specialitate in domeniu medical - posesor al diplomei de asistent medical eliberata de institutiile de invatamant acreditate in Romania.
-          Posesor al adeverintei de libera practica eliberat de Ordinul Asistentilor Medicali si vizata annual
-          Minim un an experienta pe o pozitie similara constituie avantaj
-          Cunostinte operare PC
-          Persoana bine organizata, serioasa, disciplinata, punctuala
-          Adaptabilitate la lucrul in echipa
-          Bune abilitati de relationare si comunicare
-          Atitidine pozitiva si dinamism

Descrierea jobului:

-       Oferim scolarizare si suport de integrare in echipa intre 3 si 6 luni astfel incat sa se poata indeplini responsabilitatile mai jos enumerate:
-       Pregatirea materialelor necesare tratamentelor dentare conform instructiunilor medicului stomatolog;
-       Pregatirea instrumentelor stomatologice si punerea la dispozitia medicului stomatolog conform instructiunilor acestuia;
-       Dezinfectarea si sterilizarea instrumentelor stomatologice conform instructiunilor medicului(presterilizarea instrumentarului si curatarea mecanica);
-       Pregatirea solutiilor necesare dezinfectiei instrumentarului conform instructiunilor;
-       Trimiterea spre sterilizare a instrumentelor stomatologice dezinfectate,corect ambalate si aducerea de la sterilizare in cabinet a instrumentarului stomatologic sterilizat;
-       Dezinfectia chimica dupa fiecare pacient a pieselor de mana, spray-ului de aer-apa,inlocuirea consumabilelor, completarea caietului de sterilizare chimica a pieselor de mana din cabinet;
-       Pregatirea materialelor pentru luarea amprentelor dentare;
-       Indrumarea pacientilor privind igiena dentara conform instructiunilor medicului stomatolog;
-       Pregatirea cabinetului stomatologic pentru desfasurarea optima a actului medical;
-       Dezinfectarea suprafetelor de lucru din cabinetul dentar si a unitului dentar;
-       Pregatirea injectiilor i.m. si i.v. conform instructiunilor medicului stomatolog si efectuarea injectiilor in caz de urgenta medicala;
-       Respectarea programului de lucru al cabinetului;

-       Utilizarea si intretinerea corecta a aparaturii existente in cabinet.

Day Jobs
Mobil 0755.66.11.11
Email  office@dayjobs.ro
Pentru a aplica direct folositi LINK
O noua abordare,
O noua atitudine,
Cerintele tale ne motiveaza,
Cariera ta ne preocupa,
Viitorul tau ne intereseaza

#locuridemunca #ldayjobs #munca #locurivacante #jobhuntingtrade #headhunting #recrutare #recrutareonline #jobsbacau #jobulzilei

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu