marți, 3 ianuarie 2017

Reprezentant Vanzari - back office

Candidatul ideal

- abilitati de convingere;
- să comunice clar şi concis, atât în scris cât şi verbal;
- sa se adapteze uşor în funcţie de situaţie şi sa fie deschis către noi idei şi persoane;
- sa-si cunoasca punctele forte şi sa stie de ce este capabil şi ce poate sa realizeze.

Descrierea jobului

Obiectivele postului:
Realizarea planului de vânzări prin vânzarea prin telefon a materialelor de constructii din portofoliul firmei;
Identificarea de noi clienţi;
Creşterea cotei de piaţă a produselor / serviciilor din portofoliul firmei;
Mentinerea si dezvoltarea bazei de clienti pe care reuseste sa o formeze.
Responsabiliţăţi importante:

Realizează planul zilnic de vânzări;
Prezintă şi promovează la telefon produsele din portofoliul firmei prin realizarea de oferte pentru clienţii potenţiali;
Prospectează în permanenţă piaţa în vederea identificării de noi clienţi şi a creşterii cotei de piaţă a produselor;
Menţine permanent legătura cu clienţii existenţi pentru fidelizarea acestora;
Întocmeşte rapoarte privind situaţia vânzărilor, concurenta, noile trenduri pe piaţă, potenţialii clienţi.
Urmăreşte încasarea comenzilor;
Executa orice alte dispoziţii date de superiorul ierarhic direct sau de subordonaţii acestuia în realizarea strategiilor pe termen scurt si lung ale companiei.

Ce va oferim:

- Salriu fix corespunzator cu experienta 1.400 - 1.800 RON
- Bonusuri lunare si trimestriale corespunzator cu KPI clar stabiliti
- Telefon de serviciu
- Masina de serviciu pentru eventuale deplasari

Day Jobs
Mobil 0755.66.11.11
Email   office@dayjobs.ro
Pentru a aplica direct folositi LINK
O noua abordare,
O noua atitudine,
Cerintele tale ne motiveaza,
Cariera ta ne preocupa,
Viitorul tau ne intereseaza

#locuridemunca #ldayjobs #munca #locurivacante #jobhuntingtrade #headhunting #recrutare #recrutareonline #jobsbacau #jobulzilei

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu